loading
Tüysüz Hukuk Bürosu

10 Farklı ana dalda hizmetinizdedir.

Çalışma Alanlarımız

Tüketici Hukuku

Tüketici Hukuku

Ülkemiz hukuk kurallarının hakim olduğu bir demokrasi ülkesi olmasına rağmen, toplum içinde haklarını bilmeyen birçok birey yer alır. Ekonomik, sosyokültürel, sağlık ve güvenlik alanlarında haklarını bilmeyen insanlar için çeşitli hukuk dalları bulunur. Bu hukuk kurallarından bir tanesi de tüketici hukukudur.

Tüketici hukuku, alışveriş, sağlık, güvenlik konularında çözüm sağlayıcı ve hayatınızı haklarınız doğrultusunda yönlendirmenizi de sağlamaktadır. Hukukun üstünlüğü ilkesine riayet eden her hukuk dalı gibi tüketici hukuku da bireylerin haklarını üstün kabul eden bir kanundur. Tüketici, bir ülkede yer alan halkın tamamıdır. Haklarını bilen tüketicinin yaşadığı haksız durumla mücadele etmesi kolay olmakta ve adaletin sağlanması için maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı bulunmaktadır.

Hukuk Büromuzun Faaliyet Konuları

Tüketici hukuku, iş hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku alanlarında faaliyet gösteren Avukatlık ofisimizi Şanlıurfa ilinde hizmete açtık. Büromuzda belirttiğimiz tüm konularda davalara bakılmakta ve sorun yaşayan herkes için çözüm önerileri sunulmaktadır. Büromuzda hukuk alanında gerekli olan her türlü hizmeti vermekte ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşım göstermekteyiz. Büromuz başarılı bir ekip çalışması sağlayarak konuyu ayrıntılı olarak incelemekte ve hiç bir detayı atlamadan, çözüme kavuşturmaktadır.

Dava Süreçleri

Tüketici hukuku, kişilerin hakkının korunması yönünde hareket eden bir hukuk dalıdır. Tüketici hukukunda zaman kavramı önem taşırken, hakkın korunması için süreye dikkat edilmelidir. Örneğin satın alınan bir ürünle ilgili yaşanan sorunda fatura ve fatura tarihi önemli bir ayrıntıdır. Hukuk bürosu personellerimiz, yaşadığınız haksızlığı veya hak kaybını tüm detaylarıyla ele alır ve mağduriyetinizi önlemek amacıyla kanunlar kapsamında hareket eder.

Tüketici Hukukunda Çözüm Arayışları

Kişilerin çıkarlarını tehdit eden veya haksızlığa uğradıkları bir konuya itiraz edebilmeleri için öncelikle haklarını bilmeleri gerekir. Avukatlık ofisimizde kişi yararına yaptığımız çalışmalarda kanun hükümlerine uygun ve iyi niyet ilkeleri doğrultusunda hareket ederek, hangi konuda olursa olsun kişilerin mağduriyetine sebep olan her konuya itiraz etmekteyiz. Maddi, manevi her türlü tazminat konusunda sizlerin yanında olmaktayız. Tüketicilik kapsamına giren her türlü mağduriyetinin için Avukatlık ofisimizden hizmet alabilirsiniz.

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku

Vergi her devletin vatandaşından ve çalışanından verdiği hizmet karşılığı aldığı bir ödemedir. Herkes vergi ödeme yükümlülüğüne tabidir, ama ne yazık ki bazı durumlarda usulsüzlükler olmaktadır. Bu usulsüzlüklerin sonucunda bazı mağduriyetler yaşanmaktadır. Hukuk büromuz vergi hukuku olduğu gibi daha birçok hukuk dalında hizmet veren bir bürodur. Vergi hukuku konusunda tam bir bütünlük sağlayarak çalışmaktadır.

Vergi Hukuku Nedir?

Vergi hukuku bireylerin vergi yükümlülüklerini inceleyen bir hukuk dalıdır. Aynı zamanda devlet ve vatandaş arasında ki ilişkiyi de inceler ve kanunla belirler. Vergi borcu olan şahıslar hakkında devletin ne gibi hakları olduğunu ve borcu olan kişinin bu süreçte neler yapabileceğini ele alır.

Neden Vergi Avukatı Gereklidir?

Ülkemizde avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak yasal süreç çok karışık ve takibi zor olduğu için her davada bir avukata ihtiyaç doğar. Vergi hukukunun çok karışık olması ve yasal sürecin diğer vergi uygulayıcıları tarafından farklı ele alınması vergi mükellefi olan kişilerin daha ağır cezalar almasına neden olmaktadır. Hukuk büromuzda uzman avukatımız ile mali müşavir ortaklaşa olarak çalışır ve dava sürecini beraber yönetirler.

Mahkeme olayın muhasebe yönü ile birlikte kanun ve anayasaya uygunluğu çerçevesinde değerlendirme yapar ve ona göre karar verir. Hukuk büromuzda çalışan uzman avukatlarımız ve uzman personelimiz fikir birliği yaparak yasal süreci yönetirler. Vergi hukuku hem mali süreç hem yasal süreç içerdiğinden dolayı bu önemli bir ayrıntıdır.

Vergi Avukatı Ücreti Nedir?

Ülkemizde vergi davalarında yapılan en büyük yanlış uzman bir avukattan yardım almak yerine diğer vergi personelleri ile süreci yönetmeye çalışmaktır. Vergi hukuku geniş ve ayrıntı isteyen bir hukuk dalı olduğu için uzman avukat yardımı şarttır. Vergi davasının boyutu ve davanın türü avukat ücretini etkileyen faktörlerdir.

Hukuk büromuzda vergi ile ilgili davalara bakılmakta ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ücret için hukuk büromuzu arayabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Özellikle vergi davalarında anayasaya ve hukuka uygunluğu kontrol etmek için avukat mutlaka sürece dahil edilmelidir. Alanında uzmanlaşmış ve vergi hukuku alanında tecrübe sahibi avukatlarımız ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ticaret Hukuku

Ticaret Hukuku

Gerek işletmeler olsun, büyük küçük ölçekli şirketler ya da norma kişiler her hangi bir sebepten dolayı hukuki yardıma ihtiyaç duyabilir. Hukuk konusu ne olursa olsun doğru adres ve kişilerden yardım almak son derece önemli. Hukuki konularda profesyonellerden alınmayan yardımlar istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Hukukta uzmanlığın en çok öne çıktığı noktalardan biri ticaret ile ilgili konular.

Ticaret hukuku ile ilgili her an bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum ile karşı karşıya kaldığınızda kimden yardım aldığınız başta maddi olmak üzere pek çok konuda belirleyici oluyor. Şanlıurfa işletmelerin arttığı, ticaretin geliştiği şehirlerden biri. Bunun bir yansıması olarak ticaret hukukunda profesyonel yardım almak son derece önemli.

Ticaret Hukukunda Alınabilecek En İyi Yardım

Şanlıurfa ve çevresinde ikamet edenler için ticari hukuk konusunda beklentileri tam olarak yerine getiren çok az adres olduğu biliniyor. Herhangi bir konudan dolayı ticaret hukuku ile ilgili bir yardıma ihtiyacınız olursa size en iyi yardımı Tüysüz hukuk bürosu olarak biz veriyoruz. Tüysüz hukuk bürosu yıllarında deneyimi ile ticaret hukuku konusunda ihtiyacınız olan yardımı en iyi koşullarda sağlıyor. Firmamıza isterseniz sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. Firmamızın tecrübelerinden birçok konuda olduğu gibi ticaret hukuku konusunda da danışmanlık başta olmak üzere pek çok konuda destek alabilirsiniz.

Hukuk Bürosunun Farkları

Tüysüz hukuk büromuzu diğer hukuk bürolarından ayıran birçok nokta var. Firmamız ticaret hukuku konusunda uzman bir ekibe sahip. Haklarınızı en iyi koşullarda koruyacak firmamız her konuda ayrıntılı şekilde danışmanlık hizmeti de veriyor. Firmamızın diğer dikkat çeken unsurlarından biri de hizmet bedellerinde. Firmamızdan alacağınız hizmetler diğer hukuk bürolarına göre çok daha makul fiyatlarda.

Diğer Verilen Hizmetler

Tüysüz hukuk bürosu olarak sadece ticaret hukuku konusunda hizmet vermiyoruz. Hukuk büromuz ticaret hukuku dışında pek çok hukuk dalında uzman desteği sağlıyor. Her alanda tecrübeli kendini kanıtlamış hukuk uzmanları ile Şanlıurfa ve çevresinde haklarınızı koruyacak en iyi adres durumundayız. Yapmanız gereken tek şey iletişim numaraları ile hukuk ofisimiz ile iletişime geçmek.

İcra Hukuku

İcra Hukuku

Ticaret Hukukunun temel konularından biri olan icra hukuku, icra ve iflas kanunu kapsamında değerlendirilir. İcra işlemi, borç ödeme işlemini kendi rızasıyla yapmayan kişi veya kuruluşlara uygulanan bir yaptırım işlemidir. İcra kavramı kapsamlı bir konu olmasının yanı sıra, yapılan her işlemin bir anlamının olduğu ve bu işlemlerden geriye dönüşün olmadığı bir süreçtir. Bu sebeple icra konusunda deneyimli kurum veya kişilerden bilgi alınması gerekir. Alınan bilgi ve değerlendirme neticesinde atılacak adımlar belirlenmelidir.

Tüysüz Hukuk Bürosu olarak Şanlıurfa’da faaliyet göstermekteyiz. Büromuzda ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku ve bu bağlamdaki tüm davalara bakılmakta ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Büromuz deneyimli ve tecrübeli bir kadroya sahiptir.

İcra Hukukunda Sürecin Resmi Dayanağı

İcra hukukunun özü, alacağın tahsil edilmesi esasına dayanır. Borçlu olan kişilerin borcunu yasal dönemde ödememesi icra hukukunu ortaya çıkarır. İcra ve İflas Kanununa göre borcun alacaklı tarafından verilen süre zarfında ödenmemesi, icra hukukuna müdahale etme hakkı verir. İcra hukuku, özel veya resmi borçların devlet gücüyle ödenmesinin sağlanmasıdır. İcra ve iflas hukukuna göre alacaklı olan kişi alacağını isteme hakkına sahiptir.

İcra Hukukunda Kısa Süreli İşlemler

Avukatlık ofisimizde, icra, iş, ticaret, gayrimenkul ve her türlü ticaret davasına bakmaktayız. Hukuki prosedürleri kısa sürede yerine getirmekte ve alacak tahsilinizi sürüncemede bırakmadan çözüme kavuşturmaktayız. Ticari veya kişisel alacaklarınızın tahsili için kanunların verdiği tüm imkanları uygulamakta ve alacak tahsil davalarınızı sorun yaşamadan çözmenizi sağlamaktayız.

İcra Konularını Çözme Yöntemleri

İcra ve haciz gibi konular, kişiler açısından düşünüldüğünde ağır konular kapsamına girer. İcralık olan kişilere yaklaşım ve iyi niyet gösterilmesinin kişileri ikna etme açısından önemi büyüktür. Avukatlık ofisimizde görevli olan ekibimiz, hassas, özenli ve kişisel yaklaşım olarak saygın davranışları bulunan kişilerden oluşur.

Her türlü icra, iflas ve iş hukuku davalarınız için büromuza başvuru yapabilirsiniz. Sorunlu icra davalarınız ve tasfiye konulu davalarınız avukatlık ofisimizin çalışma alanlarına girmektedir. Alacak tahsil işlemleriniz, sorunlu senet tahsilatları ve tüm konularda avukatlık büromuzdan kaliteli ve net bilgiler alabilirsiniz.

İş Hukuku

İş Hukuku

İşçi ve işveren arasında doğan anlaşmazlıkları konu edinen hukuk dalına, İş Hukuku denilmektedir. Bu tür davalar, İş Mahkemelerinde görülür fakat İş Mahkemesinin bulunmadığı yerlerde bu davalar, Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülür. İş Hukukunun hem işçiyi hem de işvereni koruyan kanunları vardır. İşçi ve işveren sözleşmede yer alan yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftirler.

Genel olarak, işçi ücretleri, işçi hakları, çalışma koşulları, işveren ile işçi ilişkileri, toplu sözleşme, grev hakkı ve bireysel sözleşme, İş Hukukunun kapsamında ele alınan davalardır. Bu davalar için uzmanlaşan avukatlar, İş Hukuku avukatlarıdır. Tüysüz Hukuk Bürosunun bu alanda uzman avukatları, müvekkilinin herhangi bir hak kaybına mahal vermemektedir.

İhbar Tazminatı Nedir?

İş kanununda tarif edilen kıdem tazminatının miktarı, işçinin çalışma süresine göre farklılık arz etmektedir.

Yasal olarak, bir iş yerinde 6 aydan az çalışmış bir işçiye iş akdinin fes edildiğinin bildirilmesi, 2 hafta evvel yapılmalıdır.

Aynı iş yerinde, 6 ay ile 1,5 yıla kadar çalışmış bir işçinin sözleşmesi fesihten 4 hafta öce bildirilmesi,

Aynı iş yerinde, 1,5 yıldan, 3 yıla kadar çalışmış olan işçiye iş akdinin fes edileceği, 6 hafta önceden bildirilmelidir. Bu fesih süreleri, kanunla belirlenmiştir. İş veren işçiye, yasalarla belirlenmiş süre dahilinde haber vermeden, işçinin işine son verirse, işçi için ihbar tazminatı açma hakkı doğar.

Bu noktada İş Mahkemesinde, işçinin adına gerekli prosedürleri yerine getiren İş Hukuku avukatı, sürecin kısalmasını sağlamaktadır.

Kıdem Tazminatı Nedir?

Çalışanın bazı durumlarda istifa etmesi halinde de kıdem tazminatı almaya hak kazanır. Bunlar,

 • Sağlık sebepleri,
 • Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri,
 • Zorlayıcı sebepler, olarak belirtilmiştir.

Ayrıca, kıdem tazminatı adından anlaşılacağı üzere, işçinin kıdemine göre hesaplanır. Bir işçinin, aynı iş yerinde en az 1 yıl çalışıyor olması gerekmektedir.

Bunlarla beraber,

 • Askerlik
 • Evlilik
 • Emeklilik,
 • Vefat

Gibi durumlarda kişi kıdem tazminatına hak kazanır.

İş Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Bizler, Tüysüz Hukuk Bürosu olarak, mevzuata hakim uzman avukatlarımızla, müvekkilimizin hak kaybının önüne geçiyor ve mahkeme sürecinin uzamasına engel oluyoruz.

Tazminat Hukuku

Tazminat Hukuku

Haksız fiillerden doğan tazminat anlaşmazlıklarında, Tazminat Hukuku devreye girer. Tazminat davaları maddi veya manevi tazminat beklentisi ile açılabilir. Bunun yanı sıra tazminat davaları, ticari nitelikte olması veya olmamasına bakılmadan Asliye Hukuk Mahkemesinde görülür. Eğer, kişi devletin işlemlerinden ötürü zarar görmüş ve bu amaçla dava açmışsa buna tam yargı davası denilir ve bu türden davalar, idare mahkemesi ya da vergi mahkemelerinde görülür.

Tazminat Hukuku, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu ile düzenlenmiştir. Tazminat Hukukunun amacı ise, kişilerin maddi ve manevi kayıplarının telafi edilmesidir.

Maddi ve Manevi Tazminat Davası Nedir?

Herhangi bir şekilde, haksız fiile uğramış olan kişinin, maddi ve maddi zararının temini amacıyla açılan tazminat davalarına maddi ve manevi tazminat davaları denilmektedir.

İş kazaları nedeniyle, maddi ve manevi tazminat davaları açılmaktadır.

Trafik Kazaları nedeniyle yine maddi ve manevi tazminat davaları açılabilir.

Sözleşme ihlali nedeniyle veya kişiye yönelik suç işlenmesi sebebiyle tazminat davaları açılmaktadır.

Doktor hatası sebebiyle tazminat davası açılabilir. Ayrıca boşanma nedeniyle maddi ve manevi tazminat davaları açılabilmektedir. Telif haklarından dolayı, maddi tazminat davaları açılabilir. Öte yandan giderek yaygınlaşan internetle beraber, internet üzerinden hakarete uğrayan kişiler tazminat davası açabilmektedir.

Tazminat Davaları Nasıl Sınıflanır?

Destekten yoksun kalma tazminatı; Ailesinin geçimini sağlayan kişi, kazada ölürse o kişinin yakınları bu tazminat davasını açabilir.

Sürekli Sakatlık Tazminatı; Kaza neticesinde, tedavi giderlerinin yanı sıra, kaza geçiren kişinin mahrum kaldığı gelirinin tazminine yönelik tazminat davalarıdır. Ayrıca, kişi, psikolojisi bozulduğu için, manevi tazminat talebinde de bulunabilir.

Tedavi Giderleri Tazminatı; Kaza neticesinde, kişinin sağlığına kavuşması amacıyla yapılan tedavi masraflarının temin edilmesi amacıyla açılan davadır.

Tüm bu davalarda, yılların birikimine sahip olan Tüysüz Hukuk Bürosu olarak, müvekkilimizin hiçbir hak kaybına uğramaması adına yoğun çaba gösteriyoruz.

Tazminat Hukuku Avukatı

Yaşanan bir kaza neticesinde kişinin tüm hayatı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hayatları derinden sarsılmaktadır. Bu nedenle, bizler, Tüysüz Hukuk Bürosu olarak ortaya çıkabilecek hak kayıplarına mani oluyor ve mağduriyet oluşmaması için çalışıyoruz.

Taşınmaz Davaları

Taşınmaz Davaları

Taşınmaz mallarla ilgili tapu kadastro yapılması gerekir. Kadastro, ülke sınırları içerisinde bir taşınmazın sınırlarının belirlenmesini sağlayan ve bu taşınmaz ile ilgili hukuki durumu ortaya çıkarmak için yapılan işlemlerdir. Kadastro işlemleri yapılarak taşınmazın kime ait olduğu belirlenir o kişi ya da kişiler adına tapu tescili oluşturulur. Taşınmaz davaları, tapu tescil işlemlerinde yapılan hataların düzeltilmesi ya da haksız mal edinmelerin engellenmesi için açılan davalardır.

Dava Nasıl Açılır?

Taşınmaz davaları, taşınmazın bulunduğu İl’deki Asliye Hukuk Mahkemelerine açılır. Taşınmaz malların büyüklüğü, vasfı, değeri ne olursa olsun bakmakla görevli mahkeme Asliye Hukuk Mahkemesidir. Dava açabilmeniz için dava dilekçenizde, taşınmaza ait tüm kayıt bilgileri, hak sahiplerinin bilgileri, hukuka aykırı olarak gördüğünüz durumları ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız. Tapu kayıt bilgilerini sunmanız işlerin hızlı yapılmasını sağlayacaktır. Şanlıurfa’da bulunan tüm taşınmazlarınız için Avukatlık büromuz taşınmaz davalarınızı açmada yardımcı olacak ve davaların takibini yapacaktır. Taşınmaz davalarında yeterli tecrübeye sahibiz.

Neden Tapu İptal Davası Açılır?

Taşınmazlarınız ile ilgili olarak tapu iptal davası açabilirsiniz. Bunun nedenleri olarak şunları sıralayabiliriz.

Hukuki ehliyetsizlikten,( Örneğin, tapu devir işlemlerinde kişinin 18 yaşından büyük olması, akıl zayıflığının bulunmaması, kişinin bilincinin yerinde olması, sarhoş olmaması gerekir.)

 • Vekalet vererek yapılan işlerde vekalet görevinin kötüye kullanılması durumlarında,
 • Mirastan mal kaçırma nedeniyle,
 • İmar uygulamasından kaynaklanan sorunlardan dolayı,
 • Aile konutu olması nedeniyle,
 • Zilyetlik nedeniyle,

Ölünceye kadar bakma gibi sözleşmeler nedeniyle taşınmazlarınız için tapu iptali ve tapu tescil davacı açabilirsiniz.

Baktığımız Diğer Dava Türleri

Şanlıurfa İlimizde Tüysüz Hukuk Bürosu olarak tüm hukuk alanlarında yardımcı olmak amacıyla görev yapmaktayız. Faaliyet alanlarımız içirişinde, taşınmaz davaları, ceza hukuku, aile hukuku, iş hukuku, bilişim hukuku, hukuk danışmanlığı, ticaret hukuku, fikri mülkiye hukuku, yabancılar hukuku alanlarında, tecrübeli ve deneyimli kadromuzla hizmet vermekteyiz. Faaliyet alanlarımız hakkında Tuysuz.av.tr internet sitemiz adresinden bilgi alabilirsiniz. Tüm taşınmaz davalarınız için gerekli olan evrak hazırlama aşamasında sizlere yardım etmekteyiz. Bu alandaki tecrübelerimiz ile davalarınızın kısa zamanda sonuçlanmasını ve mağduriyetiniz giderilmesine katkı sağlıyoruz.

Aile Hukuku

Aile Hukuku

Aile arasında birçok nedenle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ayrıca anlaşmazlıkların önüne geçilmek adına bazı tedbirlere ihtiyaç duyulabilir. Aile ile alakalı tüm konular, Aile Hukuku kapsamında ele alınan konulardır. Aile Hukuku, nişanlılık, evlilik, boşanma, aile konutu, mal rejimleri, velayet ve nafaka gibi konularla ilgilenmektedir. Aile Hukuku kapsamındaki davalar, Aile Mahkemelerinde görülür. Medeni Kanun ile uluslararası sözleşmeler ve Hukuk Muhakemeleri kanunu çerçevesinde hizmet veren mahkemeler, özel hayatın gizliliğini korumaya büyük hassasiyet gösterir. Türk Medeni Kanunu ve uluslararası sözleşmeler, daha ziyade evlilik içerisinde kadını ve çocuğu koruma amacı taşımaktadır. Her hukuk branşı gibi, Aile Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlar da müvekkilleri adına prosedürleri çözerek, davanın kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

Aile Hukuku Neleri Kapsamaktadır?

Medeni Hukukun kapsamı içerisinde bulunan, Aile Hukuku, aile ile alakalı sorunlarla ilgilenmektedir. Nişanlılık, evlilik ve boşanma, Aile Hukukun konularıdır. Bunların yanı sıra, velayet ve vesayet, çocuklar için nafaka hakkı yine Aile Mahkemelerinde görülen dava konularıdır. Evlilikten önce eşler arasında yapılacak olan, evlilik hüküm ve şartları ile boşanma şart ve hükümleri de Aile Hukuku kapsamındadır.

Aile Hukuku Ne İşe Yarar?

Aile Hukuku, Türk Medeni Kanununa göre düzenlenmiştir ve daha ziyade boşanma sonrası kadının mağduriyetini ortadan kaldırmaya yönelik kanunlar içermektedir. Aile Mahkemelerinin olmadığı yerlerde, boşanma davaları, Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülür. Taraflar, boşanma için hangi gerekçeyi ortaya koyarsa koysun, boşanma davası açılmak zorundadır. Evlilik son bulduktan sonra varsa çocukların velayeti, mal paylaşımı ve nafaka gibi konular mahkeme tarafından karara bağlanır.

Ancak, boşanmaya karar veren çiftin tek celsede boşanması ve yıpranmaması tercih edilen bir durumdur. Bu anlaşmalı boşanma olarak bilinen davalardır. Eğer taraflar arasında anlaşma söz konusu değilse, deneyimli bir avukat, süreci kısaltacaktır. Bu noktada, Tüysüz Hukuk Bürosu olarak bizler, müvekkilimizin ve ortak çocukların süreçten fazlaca yıpranmadan çıkabilmesi adına, davayı en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Aile Hukukunda Uzman Desteği

Çekişmeli boşanma davaları ya da aile şiddet davaları ile maddi ve manevi tazminat konularında, Tüysüz Hukuk Bürosu olarak hızlı ve etkin sonuçlar için çalışıyoruz.

İdare Hukuku

İdare Hukuku

İdare hukuk, idarenin yapısına, işleyişine ve idarenin yerine getirdiği işlevlerin düzenlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır.

İdare Hukuku Nedir?

İdare hukuku, anayasada belirlenmiş olan ve idarenin faaliyet ve işlevlerinin düzenlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır. Kamuya tanınmış olan ayrıcalıklar ile bireye tanınmış olan hakların dengelenmesini sağlar. İdari mekanizmanın daha iyi bir şekilde işlemesi ve ilerlemesi adına sürdürülen faaliyetlerin denetlenmesi için gerekli olan bir hukuk dalıdır. İdare kapsamında yer alan kısımlar şu şekildedir:

 • İl özel idaresi,
 • Belediyeler,
 • Köy,
 • Üniversite,
 • TRT,
 • Meslek kuruluşları ve diğer kamu tüzel kişilikleri.

İdare Hukuku Avukatı Ne Yapar?

İdare hukuku avukatı şu işlemleri gerçekleştirir:

 • İdareye gerekli olan başvuru işlemlerini yapar ve gerekli olan itirazları sunar.
 • İdari işlemlerin iptaline karşı dava açar ve davanın takibini yapar.
 • İdarenin hatası nedeniyle ortaya çıkan zararlardan dolayı tam yargı davası açar.

Biz hukuk bürosu olarak bu işlemler sırasında bireyleri hukuk çerçevesinde en iyi şekilde korumayı amaçlıyoruz ve birinci öncelik olarak bireylerin korunmasını sağlamak istiyoruz. Açılan davaların takibini ve yürütülmesini en iyi şekilde yaparak bireylerin menfaatlerini korumayı tecrübeli avukatlarımız aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor ve birçok hukuk dalında uzman avukatlarımız ile davalarınızı ele alıyoruz. Siz de bize ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İdari Davada Süreç

İlk önce davalının idare olduğu tazminat davasında meydana gelen zararın tespit edilmesi gerekir. Eğer tespit edilen zararın nedeni idari eylem ise durumun öğrenilmesinden itibaren 1 yıl içerisinde davanın açılması gerekir. Eğer tespiti yapılan zararın nedeni idari işlem ya da idari sözleşme ise durumun öğrenilmesinden itibaren 60 gün içerisinde davanın açılması gerekir.

Sizin sorunlarınızı anlayan ve sorunlarınıza pratik çözümler üreten hukuk ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. Temsil ettiğimiz müvekkillerin haklarını korumak ve müvekkillerimize kaliteli hizmet vermek amacı ile çaba gösteriyor ve riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her türlü hukuki çalışmaları gerçekleştirebilecek olan büromuza sizleri de bekliyoruz. Soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçin.

Ceza Hukuku

Ceza Hukuku

Ceza hukuku suç ve cezaları belirleyen bir kamu hukuku dalıdır. Devlet toplumsal refahı sağlamak ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için bu otoriteyi elinde tutmaktadır. Bunu da kanunla belirler.

Ceza Hukuku Kaça Ayrılır?

Ceza hukuku genel ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Genel ceza hukuku suç kavramını, suçlar için öngörülen cezayı ve cezayı azaltan ve ortadan kaldıran nedenleri inceler. Özel ceza hukuku ise, suç teşkil eden eylemleri birer birer ele alarak suçların kapsam ve sınırlarını belirler. Ayrıca bu suçlara verilen cezaları inceler. Ceza hukuku hukukun özel bir dalıdır. Hukuk büromuzda ceza hukuku alanında uzman avukat kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Ceza Hukuku Sadece Ceza Alıp Almamayı Mı İçerir?

Ceza hukuku çok geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Suç teşkil eden, alınabilecek cezayı incelediği gibi ceza alan şahısların mahkumiyet sonrası tekrar topluma kazandırılması alanında da çalışma yapan bir hukuk dalıdır. Ceza avukatı araştırırken alanında uzman olması gerekir. Delillerin toplanması ve kişinin haklarının gözetilmesi için tecrübe ve bilgi gerekir. Hukuk büromuzda ceza davaları için tecrübe sahibi ve ceza kanunu hakkında yeterli bilgiye sahip avukat kadromuz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Avukatlarımız en küçük ayrıntıları atlamayan ve yasal prosedürü iyi bilen alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Bu süreç suç işleyen kişi ve ailesi için çok yorucu bir süreçtir ve avukat olmadan bu süreç sağlıklı geçirilemez. Birey suç işlese dahi bu karar üst mahkemece onaylanana kadar herkes suçsuzdur. Hukuk büromuz bu ilke doğrultusunda hareket ederek bireye ve ailesine desteğini esirgemez.

Ceza Avukatı Ücretleri Nedir?

Ceza hukuku özel ve çaba gerektiren bir hukuk dalı olduğu için diğer hukuk dallarından ayrılır. Mahkemeye taşınan suçun niteliği ücretleri belirler. Her ceza avukatının ücreti birbirinden farklıdır, bunun için hukuk büromuzdan randevu alarak avukatımız ile birebir görüşme sağlamanız gerekir. Hukuk büromuz insani ve etik değerler doğrultusunda çalışır. Yasal prosedür için gerekli her açıklama şahsınıza yapılır ve vekalet alınarak işlem başlatılır. Hukuk büromuz hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan hukuki konularda destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüysüz Hukuk Bürosu uzman hukukçu kadrosu ile size en iyi hizmeti sunar.